Sklep Internetowy »
Zaloguj
Imię:
E-mail:
Telefon: Opcjonalne, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia SMS
FM Partner Newsletter
Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są dobrowolne. W każdej chwili możesz zaktualizować lub usunąć swoje dane. Twoje dane są bezpieczne, posłużą wyłącznie do komunikacji między nami.

Zaperfumowanie perfum i trwałość - Jaka jest ilość perfum w perfumach?

Perfumy to kosmetyki, których zadaniem jest nadanie przyjemnego i trwałego zapachu. Jeżeli zostaną odpowiednio dobrane, potrafią w dużym stopniu podnieść atrakcyjność seksualną, a przede wszystkim wprowadzić osobę je używającą w doskonały nastrój. Warto wiedzieć, że dostępne na rynku perfumy różnią się jakością. Okazuje się bowiem, że na jakość i trwałość perfum oraz ich cenę wpływ ma zawartość olejków zapachowych, jest to tak zwany stopień zaperfumowania perfum.

Wejdź do świata Klubu FM, by cieszyć się wyjątkowymi produktami i stylem życia, o jakim marzysz. W ten sposób otrzymasz do 30% zniżki na wszystkie produkty z naszych katalogów!

Prezent-niespodzianka na powitanie

Do Twojej pierwszej paczki o wartości 100 pkt. dodajemy niesamowity prezent-niespodziankę. By go otrzymać, złóż zamówienie w ciągu 14 dni od dołączenia do naszego Klubu: Dołącz Teraz »

Co znajdziemy na sklepowych półkach? Jakie są rodzaje perfum?

Olejki zapachowe, które są składnikiem perfum pozyskiwane są najczęściej z konkretnych części roślin, a czasami nawet ze zwierząt. Procent zawartości olejków zapachowych w produkcie kosmetycznym determinuje jego przynależność do danej grupy perfum. Wyróżniamy zatem kolejne rodzaje perfum:

Ekstrakt perfum (Extrait de Parfum}, ilość olejków zapachowych waha się w skali 44-60%.

Perfumy właściwe (Parfum), ilość olejków zapachowych w nich zawartych to 20-43%. Są to najbardziej trwałe perfumy, których zapach utrzymuje się przez bardzo długi czas. Cena perfum właściwych jest najwyższa, niemniej jednak za wysoką jakość trzeba płacić.

Woda perfumowana (Eau de Parfum, EdP), znacząco różni się od perfum, ponieważ ilość olejków zapachowych wynosi 10-20%. Są to bardzo popularne produkty, szeroko dostępne w wielu drogeriach i sklepach.

Woda toaletowa (Eau de Toilette, EdT), znajduje się w niej od 5 do 10% olejków zapachowych. Bardzo popularny produkt, który świetnie sprawdza się do stosowania na co dzień. Zapach może się uwalniać nawet przez kilka godzin od użycia wody. Najczęściej jednak dla podtrzymania zapachu, wodę trzeba użyć ponownie w ciągu dnia.

Woda kolońska (Eau de Cologne, EdC), zawiera od 3 do 5% olejków zapachowych. Ma bardziej delikatny aromat niż woda toaletowa.

Woda odświeżająca (Eau de Solide, EdS), posiada najmniej olejków zapachowych, bo tylko od 1 do 3%. Kompletnie nie spełnia swojej roli, jako kosmetyk nadający zapach na dłużej, stosowany jest raczej do szybkiego odświeżenia ciała.

Zaperfumowanie perfum - Ilość perfum w perfumach

Od czego zależy trwałość perfum?

Jak widzimy ilość zapachu w perfumach jest wyznacznikiem, jeżeli chodzi o ich jakość, sposób wykorzystania oraz częstotliwość stosowania - trwałość. Kupując perfumy, warto zatem czytać etykiety, ponieważ informują one o ilości zawartych w produkcie olejków zapachowych. To z kolei pozwala stwierdzić, czy perfumy spełnią nasze wymagania, czy też nie. Warto brać pod uwagę również konkretne firmy, ponieważ niektóre z nich oferują więcej lepszej jakości produktów, w których stopień zaperfumowania jest większy od konkurencyjnych perfum. Produkty takie przedstawia w swojej ofercie firma FM (poznaj Perfumy FM i sprawdź ich piękny oraz trwały zapach - zaperfumowanie 20%).

Wiele produktów dostępnych na rynku nie jest zatem warta swojej ceny. Jeżeli na przykład cena wody perfumowanej jest podobna do ceny wody toaletowej, to oczywiście produktem wyższej jakości jest woda perfumowana, która zawiera znacznie więcej olejków zapachowych niż woda toaletowa, a więc aromat w przypadku tej pierwszej będzie unosił się znacznie dłużej niż w przypadku tej drugiej. Cena z całą pewnością nie powinna być zatem wyznacznikiem dobrych perfum, może nim być tylko odpowiednie oznaczenie, które pozwala stwierdzić tak naprawdę jaka jest ilość perfum w perfumach.

Kompozycje zapachowe i rodzaje zapachów

Kompozycje zapachów są dla pewnych firm prawdziwym znakiem rozpoznawczym, a przez to są one objęte patentem, w związku z tym są prawdziwą tajemnicą handlową. Tworzenie nowych zapachów i perfum to zajęcie nie dla każdego. Firmy przygotowujące kompozycje zapachowe zatrudniają najlepszych specjalistów, czyli ludzi z tak zwaną pamięcią olfaktoryczną. Mają oni doskonałą pamięć i wyobraźnię zapachową i są w stanie kreować wspaniałe, niepowtarzalne, przyciągające zapachy.
Jeżeli chodzi o rodzaje zapachów to są one dzielone na konkretne kategorie. Każdy z nas ma swoje preferencje, jeżeli chodzi o kategorie zapachowe. Dla jednych będą to kategorie kwiatowe czy cytrusowe, dla innych drzewne czy szyprowe. Oprócz tego wyróżnić można jeszcze zapachy orientalne, paprociowe, zielone, aldehydowe oraz tytoniowo-skórzane. Perfumy aldehydowe powstały najpóźniej, bo w latach dwudziestych XX wieku. Cechują się one mocnym, niemalże ostrym aromatem. Przez jednych są uwielbiane, dla innych zapachy te są zbyt intensywne. Aldehydy to chemiczne komponenty, wśród których znaleźć można te najbardziej popularne, czyli aromat cytryny, kolendry, pomarańczy (skórka, miąższ), bzu z fiołkiem oraz wosku z grejpfrutem.

Tworzenie perfum nie jest przypadkowe. Składają się na nie trzy główne nuty zapachowe - nuta głowy, nuta serca i nuta bazy. Nuta głowy to tak zwana baza perfum, która jest wyczuwalna dopiero po kilkunastu minutach od spryskania się perfumami, czasami właściwy zapach uwalnia się dopiero po pół godzinie. Z tego właśnie powodu, wybierając zapach perfum należy użyć go na sobie, a następnie odczekać kilkanaście minut, ponieważ dopiero po tym czasie jesteśmy w stanie stwierdzić czy zapach faktycznie będzie odpowiadał naszym preferencjom. Nuta serca to tak zwana najważniejsza nuta - czas wyczuwania aromatu uzależniony jest od jakości perfum. Zwykle nuta ta utrzymuje się na skórze do godziny lub dwóch, choć w przypadku najlepszych produktów czas ten może się wydłużyć nawet do trzech lub czterech godzin. Ostatnią składową zapachu jest nuta bazy, jest to tak zwane tło zapachowe dla perfum, aromat utrzymuje się od kilkunastu godzin do nawet kilku dni. Nie tylko jakość perfum decyduje o ich długim utrzymywaniu się na skórze, wpływ ma na to również miejsce ich aplikacji. Perfumy powinno się nanosić na najcieplejsze miejsca na ciele, ponieważ ciepło będzie powodowało ich dłuższe uwalnianie oraz utrzymywanie. Najlepsze miejsca do aplikacji perfum to nadgarstki, zgięcia łokci i kolan, wnętrza dłoni czy skóra pomiędzy piersiami.

Gdzie kupować perfumy?

Perfumy kupić można dzisiaj wszędzie, zaczynając od najpopularniejszych perfumerii i drogerii, poprzez niewielkie sklepy czy nawet targowiska i sprzedaż bezpośrednią. Najkorzystniej jednak jest kupować perfumy w internetowych, zaufanych sklepach (przycisk logowania do naszego sklepu znajdziesz u góry strony), ponieważ to właśnie tam ceny są atrakcyjne i wiemy co bierzemy. Zakupy internetowe pozwalają na dokładne sprawdzenie informacji odnośnie zaperfumowania perfum ze ściągą - opcja dla tych, którzy nie są w stanie zapamiętać ilości zapachu w perfumach w przypadku konkretnych produktów. Jeżeli ktoś szuka nowego zapachu, to oczywiście najlepiej jest się udać bezpośrednio do drogerii, ale ci, którzy nie są zwolennikami zakupów w tradycyjnych sklepach i tu mogą zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym, a przy okazji większych zakupów zamówić również groszowe, nowe próbki zapachowe, pozwalające dobrze przetestować dany zapach. Stosując próbki zapachowe i testery należy pamiętać o tym, by od użycia perfum upłynęła odpowiednia ilość czasu, pozwoli to stwierdzić, czy aromat, który się uwalnia, jest faktycznie poszukiwanym, odpowiadający indywidualnym preferencjom zapachem.